از برچسب هوبره سیاهکوه در شرکت ثمر اردکان رونمایی می شود

از برچسب هوبره سیاهکوه در شرکت ثمر اردکان رونمایی می شود

به مناسبت هفته محیط زیست مراسم رونمایی از برچسب تبلیغاتی (لیبل)  هوبره سیاه کوه در شرکت روغن کنجد ثمر اردکان برگزار و از محیط بانان و دوستداران محیط زیست اردکان قدردانی می شود.
این مراسم فردا سه شنبه با حضور مسئولین و فعالان حوزه محیط زیست شهرستان اردکان راس ساعت ده و نیم صبح در محل کارخانه روغن کنجد ثمر برگزار می شود.
مدیرعامل شرکت ثمر اردکان درباره این برنامه گفت: هوبره یکی از پرندگان ارزشمند و نایابی است که در معرض انقراض قرار دارد و به عنوان گونه ای حمایت شده مورد حفاظت قرار دارد.
عبدالله شیربند افزود: هوبره به عنوان گونه ای آسیب پذیر در فهرست قرمز اتحادیه جهانی حفاظت IUCN به ثبت رسیده است .
وی بیان داشت:شکار و قاچاق هوبره به کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل علاقه بسیار زیاد شیوخ عرب به این گونه نادر ، نسل این پرنده ارزشمند را در آستانه انقراض قرار داده است .
شیربند تصریح کرد: در این مراسم از لیبلی پرده برداری خواهد شد که مزین شده به تصویر هوبره و یکی از زیستگاه های اصلی این پرنده پارک ملی سیاه کوه اردکان و منطقه حفاظت شده دره انجیر خرانق است.
مدیرعامل شرکت ثمر اردکان خاطرنشان کرد: 35 هزار لیبل(برچسب) منقوش به تصویر هوبره به مدت یک هفته بر روی محصولات روغن کنجد ثمر نصب خواهد شد .این محصولات به 30 استان کشور ارسال می گردد.

گفتنی است شرکت روغن کنجد ثمر یکی از صنایع پاک و بدون آلایندگی استان یزد است و مهمترین حامی محیط زیست اردکان در صنعت شهرستان اردکان به شمار می رود.

 تاریخ : دوشنبه 17 خرداد 1395     تعداد بازدید : 941