عضویت شرکت روغن کنجد ثمر اردکان در انجمن ارگانیک ایران

عضویت شرکت روغن کنجد ثمر اردکان در انجمن ارگانیک ایران

شرکت روغن کنجد ثمر اردکان به انجمن ارگانیک ایران پیوست.
به گزارش روابط عمومی شرکت ثمر؛ با توجه به  استخراج روغن کنجد ثمر  به روش پرس سرد که در آن از هیچ گونه فرایند حرارتی ، حلال ، مواد افزودنی و آنتی اکسیدان مصنوعی استفاده نمی شود و باعث می شود ویتامین ها و خواص طبیعی روغن حفظ گردد، این شرکت به عضویت انجمن ارگانیک ایران درآمده و درصدد است با طی مراحل قانونی، گواهی نامه ارگانیک را کسب نماید.
لازم به ذکر است انجمن ارگانیک ایران با هدف استاندارد سازی محصولات کشاورزی در جهت افزایش سلامت غذایی تشکیل شده است.
گفتنی است محصول ارگانیک یا طبیعی، به محصولی گفته می‌شود که بدون دخالت یا بدون مصرف آفت‌کش‌ها، کودهای شیمیایی و ترکیبات اصلاح شده ژنتیکی تولید شده باشد. این محصولات از سایر محصولات بسیار سالم تر هستند اما به دلیل عدم اطلاع رسانی درست در زمینه مزایای آن و همچنین قیمت بالاتر این محصولات، هنوز جای خود را درسبد خرید خانوارها پیدا نکرده است.
اما واقعیت امر این است که محصولات ارگانیک از نظر مواد مغذی مورد نیاز بدن مانند ویتامین ها ، آنتی اکسیدان ها و . . . در مقایسه با انواع معمولی ، تقریبا به میزان دو برابر غنی تر هستند در حالیکه قیمت محصولات ارگانیک فقط اندکی گرانتر از انواع معمولی است.
کشاورزان و فرآوری کنندگان غذا که دعوی ارگانیک دارند، باید به استانداردهای ملی ارگانیک و نگهداری دقیق اسناد بپیوندند و بوسیله دپارتمان کشاورزی ارگانیک،گواهینامه کسب کنند.
گواهینامه ارگانیک،مصرف کنندگان را مطمئن می سازد که محصول بطور ارگانیک تولید و فرآوری شده است. گواهی ارگانیک (organic certificate) یک محصول یعنی این محصول ، فرایندهای ارگانیک را طی کرده است و این گواهی اسم شرکت گواهی دهنده و نوع استاندارد آنرا مشخص می نماید.

 تاریخ : سه شنبه 26 آبان 1394     تعداد بازدید : 1653