تمام واحدهای تولید روغن کنجد در استان بازرسی می‌شوند/کاهش اسیدهای چرب ترانس به کمتر از 2درصد در دستور کار

تمام واحدهای تولید روغن کنجد در استان بازرسی می‌شوند/کاهش اسیدهای چرب ترانس به کمتر از 2درصد در دستور کار

مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت: تمام واحدهای تولید روغن کنجد در استان بازرسی می شوند و علاوه بر کنترل در محل نمونه برداری مناسب در مراکز عرضه هم انجام می شود.
تمام واحدهای تولید روغن کنجد در استان بازرسی می‌شوند/کاهش اسیدهای چرب ترانس به کمتر از 2درصد در دستور کار

به گزارش خبرنگار ایمنا، رضا فدایی در نشست خبری بسیج ملی کاهش مصرف قند، نمک و چربی که از هرساله 29 آذرماه آغاز و تا 15 دی ماه ادامه دارد، اظهار کرد: محصولات صنفی و صنعتی استان در سطح تولید و  عرضه ارزیابی می شوند و تا این لحظه بر اساس بازرسی های محصولات لبنی و نمونه برداری های صورت گرفته از آنها حاکی از این است که محصولات لبنی در سطح عرضه وضعیت خوبی داشته است.
وی ادامه داد: خوشبختانه استان اصفهان تنها استان کشور بود که در پی پیگیری های تشخیص پروفایل اسید چرب مشخص شد تمام نمونه شیرهای تولیدی استان عاری از روغن پالم بوده است.
فدایی خاطر نشان کرد: در خصوص مصرف لبنیات در استان تنها نگرانی از بابت مصرف بالای لبنیات پرچرب به دلیل طعم بهتر آنها است.
وی در خصوص بازرسی های انجام شده از دستگاه های روغن کنجد گیری در استان گفت: تمام واحدهای تولید روغن کنجد در استان بازرسی می شوند و علاوه بر کنترل در محل نمونه برداری مناسب در مراکز عرضه هم انجام می شود. و کلیه دستگاه ها بر اساس روش سرد و بدون اینکه دما را تغییر دهند روغن را تحویل می دهند.
میزان اسیدهای چرب ترانس در تمام واحدهای تولیدی باید به کمتر از 2 درصد برسد
کارشناس مسئول بخش گوشتی و کنسرو غذا و داروی استان اصفهان هم در این جلسه گفت: طبق آخرین ابلاغیه وزارت بهداشت به سازمان غذا و دارو میزان روغنهای اسید چرب ترانس در واحدهای تولیدی کمتر از دو درصد و در روغن‌های قنادی باید به کمتر از پنج درصد برسند.
مرجان هادیان بیان کرد: تغذیه نادرست و استفاده بیش از حد از چربی، قند، نمک و اسید چرب ترانس است.
وی افزود: اقدامی که وزارت بهداشت در خصوص کاهش بیمارهای غیرواگیردار به خصوص دیابت نوع 2 انجام داده است ملزم کردن تمامی معاونت‌های غذا و دارو به کاهش 10 درصدی قند و چربی و نمک در محصولات غذایی بوده است.
کارشناس مسئول بخش گوشتی و کنسرو غذا و داروی استان اصفهان ادامه داد: طبق برنامه جامع سند ملی وزارت بهداشت از سال 94 تا 1400 کاهش 30 درصدی مصرف نمک در افراد جامعه، جایگزینی اسید چرب ترانس با اسید چرب غیر اشباع و ثابت نگهداشتن درصد چاقی و اضافه وزن از جمله برنامه‌های این سند ملی است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری کلیه برچسب‌های خوراکی بر مواد غذایی ملزم به استفاده از نشانگرهای رنگی تغذیه ای شده‌اند خاطر نشان کرد: این چراغ راهنما شاخص های مهم و تأثیر گذار انرژی، قند، چربی و نمک را به صورت سه رنگ قرمز نارنجی و سبز نشان می‌دهد.